SPRCHOVÉ ZÁSTENY / Sprchové zásteny / Tesnosť sprchových kútov - Kermi Arbonia Slovensko - designové radiátory, sprchové kúty, otopné steny

SPRCHOVÉ ZÁSTENY VYKUROVACIE SYSTÉMY Arbonia


Tesnosť sprchových kútov

Pri voľbe sprchového kúta je potrebné vedieť:

+ Sprchové kúty KERMI sú určené na inštaláciu na sprchové vaničky. Pri inom spôsobe inštalácie je potrebné zaistiť porovnateľné inštalačné podmienky (utesnenie napojenia na dlažbu, spádovanie, ...).

+ Pri inštalácii priamo na dlažbu podlahy je potrebné mať istotu, že je vodotesná - neprepúšťajúca vodu do ďaľších vrstiev podlahy.

+ Vzhľad a konštrukcia sprchového kúta ovplyvňujú jeho funkčnosť.

+ Vyššia cena sprchového kúta neznamená automaticky aj jeho vyššiu tesnosť


Zväčšiť

Vysoký profil

 

Prahový profil pôsobí ako hrádza proti prúdu striekajúcej vody, ktorý dopadá na okraj sprchovej vaničky. Čím je vyšší, tým je nebezpečenstvo prenikania vody mimo sprchový kút menšie.

Zväčšiť


Zväčšiť

Nízka prahová lišta

 

Plochá – nízka prahová lišta poskytuje logicky menšiu ochranu voči odstrekujúcej vode. KERMI v tomto prípade problém rieši účinným zladením konštrukcie prahovej lišty, tesnenia s okapnicou a sklenenou výplňou. Štíhly vzhľad je tak možné zladiť s dostatočnou tesnosťou voči odstrekujúcej vode v závislosti na výške prahovej lišty.

Zväčšiť


Zväčšiť

Inštalácia bez prahovej lišty

 

Ak vynecháme „profilovú hrádzu“ alebo prahovú lištu, má voda cestu zo sprchového kúta uľahčenú. Preto takáto designovo vycibrená inštalácia aj najluxusnejšieho sprchového kúta nemôže logicky plniť tie najvyššie požiadavky na tesnosť.

Inštalácia bez vaničky prináša čistý design bez akýchkoľvek vzhľadových kompromisov. Cenou za to je obmedzenie v tesnosti voči odstrekujúcej vode 

Zväčšiť


Walk-IN XC WIO (bezpečnostné 10 mm sklo bez stabilizátoru)

Zväčšiť


RUBEO (veľmi vysoký tepelný výkon vďaka jedinečnej technológii Therm X2)

Zväčšiť


Bezbariérové sprchové kúty LIGA

Zväčšiť


Therm X2

Zväčšiť


Kompletný program pre úsporu energie.