Tel.: +421 337 732 761 | E-mail: obchod@kermi-arbonia.sk
Úvodná strana
Úvodná strana

Tesnosť sprchových kútov

Pri voľbe sprchového kúta je potrebné vedieť:

+ Sprchové kúty KERMI sú určené na inštaláciu na sprchové vaničky. Pri inom spôsobe inštalácie je potrebné zaistiť porovnateľné inštalačné podmienky (utesnenie napojenia na dlažbu, spádovanie, ...).

+ Pri inštalácii priamo na dlažbu podlahy je potrebné mať istotu, že je vodotesná - neprepúšťajúca vodu do ďaľších vrstiev podlahy.

+ Vzhľad a konštrukcia sprchového kúta ovplyvňujú jeho funkčnosť.

+ Vyššia cena sprchového kúta neznamená automaticky aj jeho vyššiu tesnosť


Zväčšiť

Vysoký profil

 

Prahový profil pôsobí ako hrádza proti prúdu striekajúcej vody, ktorý dopadá na okraj sprchovej vaničky. Čím je vyšší, tým je nebezpečenstvo prenikania vody mimo sprchový kút menšie.

Zväčšiť

Zväčšiť

Nízka prahová lišta

 

Plochá – nízka prahová lišta poskytuje logicky menšiu ochranu voči odstrekujúcej vode. KERMI v tomto prípade problém rieši účinným zladením konštrukcie prahovej lišty, tesnenia s okapnicou a sklenenou výplňou. Štíhly vzhľad je tak možné zladiť s dostatočnou tesnosťou voči odstrekujúcej vode v závislosti na výške prahovej lišty.

Zväčšiť

Zväčšiť

Inštalácia bez prahovej lišty

 

Ak vynecháme „profilovú hrádzu“ alebo prahovú lištu, má voda cestu zo sprchového kúta uľahčenú. Preto takáto designovo vycibrená inštalácia aj najluxusnejšieho sprchového kúta nemôže logicky plniť tie najvyššie požiadavky na tesnosť.

Inštalácia bez vaničky prináša čistý design bez akýchkoľvek vzhľadových kompromisov. Cenou za to je obmedzenie v tesnosti voči odstrekujúcej vode 

Zväčšiť